o mnie

wisnios-3
wisnios-1
wisnios-4
wisnios-2
wisnios-3 wisnios-1 wisnios-4 wisnios-2

mgr inż. Michał Wiśnios

Pasja tworzenia w rzeźbie zaklęta

Mam na imię Michał. Zamiłowanie do rzeźby pojawiło się, gdy pierwszy raz wziąłem glinę do ręki, jako małe dziecko. Moja pierwsza inspiracja zaczęła się w domu. Rodzice umożliwili mi realizowanie moich pasji w pracowni ceramicznej artystki Marity Benke-Gajdy, za to jestem im ogromnie wdzięczny. Zawsze mnie wspierali i dodawali mi odwagi we wszystkim, co robiłem.

Studia na najlepszej uczelni technicznej w Polsce – Akademii Górniczo-Hutniczej, pozwoliły mi na pozyskanie wiedzy na temat nowych przydatnych technologii. Obroniłem z wyróżnieniem Pracę Dyplomową Magisterską, realizowaną na Wydziale Odlewnictwa, pt:  Anioły i demony w życiu człowieka. Wykonanie odlewów artystycznych w technologii wytapianych modeli woskowych, której promotorem był dr hab. inż. Stanisław Rzadkosz, prof. nadzw. Dzięki temu doświadczeniu moje rzeźby charakteryzują się najwyższą jakością oraz precyzją i dbałością o detale. 

Jak każdy Creator, mam milion pomysłów na minutę, które trzeba okiełznać. Ślub i pojawienie się dzieci, dla artystycznej duszy, snującej twórcze wizje, dla której „czas podczas tworzenia jest pojęciem względnym”, jest jak zderzenie z murem rzeczywistości. Dla zapewnienia egzystencjalnych potrzeb rodziny  próbowałem różnych rzeczy, ale tylko do rzeźby nieustannie wracam. Moja żona jest w dużym stopniu moim Supporterem, zachęcając, a nie tłumiąc moje szalone pomysły, dając mi pełne wsparcie i inspiracje każdego dnia.

Rzeźba to dla mnie pasja, powołanie i misja. Wierzę, że jest coś więcej poza materialnym światem, widzę w tym większy sens. Wierzę, że piękno łączy ludzi i podnosi ich na duchu na wyższy poziom. Całe swoje życie poświęcam tworzeniu pełnych pasji dzieł sztuki, które wzbogacają życie innych. Daje mi to poczucie wolności i szczęścia, bliskości ze sferą duchową oraz tworzenia czegoś wyjątkowego.

Michał Wiśnios

rzeźbiarz

Rzeźba dla mnie to pasja i powołanie
Osiągnięcia i wyróżnienia

—————————————————————————————————-

 

fot. Ogród-Historia Narodu Polskiego -20

Popiersia sześciu polskich mężów stanu przy pomniku Katyń – Smoleńsk 2012. Zostały odsłonięte 20 maja 2012 roku:

fot. kaczyński -7fot. Kaczorowski -1fot. Bór-Komorowski -7fot. Medwecki-5fot. Piłsudski -4fot. Paderewski -2

 

 

Lokalizacja: Polska Góra Przemienienia – Ogród Historii Narodu Polskiego w Morawicy pod Krakowem.

Relacje w mediach:

video prezentacja

—————————————————————————————————-

fot. konkurs sakwy-1

Wyróżnienie specjalne w ogólnopolskim Konkursie im. prof. Wacława M. Sakwy przyznane przez Polską Akademię Nauk. Kielce, 2012r.

—————————————————————————————————-

fot. totus tuus - pomnik JPII 2,5m-11

fot. totus tuus - pomnik JPII 2,5m-5Totus Tuus – pomnik przedstawiający Jana Pawła II w objęciach Maryi. Rzeźba nawiązuje do zamachu na papieża podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie 13 maja 1981. Stoi w centralnym punkcie Ogrodu Polskich Świętych w Morawicy, pod Krakowem. Wysokość- 2,5m, rzeźba wykonana ze sztucznego kamienia. Pomnik odsłonięty i poświęcony przez kardynała Stanisława Dziwisza 24 sierpnia 2011 roku

—————————————————————————————————-

fot. diamenty agh-2fot. diamenty agh-1

Wyróżnienie pracy dyplomowej w kategorii prac aplikacyjnych w konkursie na najlepszą pracę dyplomową „Diamenty AGH” pod patronatem Jego Magnificencji Rektora AGH – XII edycja konkursu I, Kraków 2011r.

—————————————————————————————————-

—————————————————————————————————-

DKM_9526

Dyplom ukończenia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Odlewnictwa,
z tytułem magister inżynier.

Obroniłem z wyróżnieniem Pracę Dyplomową Magisterską pt: Anioły i demony w życiu człowieka. Wykonanie odlewów artystycznych w technologii wytapianych modeli woskowych.

  • Promotor: dr hab. inż. Stanisław Rzadkosz, prof. nadzw.
  • Recenzent: prof. dr hab. inż. Józef Dańko
  • Konsultant: mgr inż. Aldona Garbacz-Klempka

Specjalizacja: Odlewnictwo Artystyczne i Precyzyjne

Na pracę dyplomową zrobiłem cykl rzeźb autorskich z metalu, którego tematem były przedstawienia aniołów i demonów.  Siedem rzeźb zaprojektowanych, wyrzeźbionych i odlanych w stopach brązu i mosiądzu, celem zobrazowania całości procesu twórczego i technologicznego prowadzącego od powstania projektu do uzyskania gotowego odlewu artystycznego.

fot. anioł I -2fot. anioł o świcie I -5fot. anioł o świcie II -1fot. anioł upadły I -1fot. anioł upadły II -1fot. demon -1

—————————————————————————————————-

fot. anioł-1fot. anioł upadły -2

 

 

 

 

 

 

Dyplom ukończenia Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie z tytułem plastyka

Specjalizacja: rzeźba i aranżacja przestrzenna

Para aniołów wykonana na pracę dyplomową pt: Anioły.

—————————————————————————————————-